Aktualności‎ > ‎

Pierwsza runda za nami.

opublikowane: 26 gru 2013, 10:28 przez RNBA RADOM
Z niewielkim opóźnieniem przedstawiamy wyniki ostatniej kolejki pierwszej rundy spotkań RNBA 20013/2014.
W ostatni czwartek przed świętami Bożego Narodzenia zostały rozegrane 2 spotkania. W obu spotkaniach zwycięstwo dla swojej drużyny zdobyli faworyci. W spotkaniu Fogiel&Fogiel : SonarAutoMax wynikiem 66:57 zwyciężył Fogiel a w drugim spotkaniu Bez Spiny pokonało Kolbus-a 65:45.

Zawodnikiem Kolejki został wybrany Krzysztof Spyt . GRATULUJEMY!

Podsumowując pierwszą kolejkę w tym roku, należy zwrócić uwagę na bardzo wyrównany i jednocześnie wysoki poziom wszystkich drużyn. Jako jedyna do tej pory bez zwycięstwa pozostaje drużyna Kolbus . Nie oznacza to jednak, że odbiega poziomem od pozostałych drużyn ponieważ poza spotkaniem z liderem tabeli (zeszłoroczny mistrz) pozostałe mecze kończyły się niewielką, najczęściej tylko  kliku punktową przewagą. Przy takich wynikach o wygranej będzie decydować dyspozycja dnia poszczególnych zawodników. A więc chłopaki z Kolbusa, trzymamy za was kciuki w rundzie rewanżowej.
Na kolejnych miejscach w tabeli mamy w kolejności od dołu na 5 i 4 miejscu drużyny SonarAutoMax i Bez Spiny z 7 pkt. O kolejności tych drużyn w tabeli, mając po tyle samo punktów, decyduje lepszy stosunek punktów zdobytych i straconych. Obie drużyny tracą jedynie po 1 punkcie do kolejnych 2 drużyn z 3 i 2 miejsca mianowicie Greg-Fin (3 miejsce, 8 pkt.) oraz Fogiel&Fogiel (2 miejsce, 8 pkt.). Tu znów jak wcześniej o kolejności decydują małe punkty.
Jako jedyna drużyna bez porażki pozostaje zeszłoroczny zwycięzca Hydrostar z 10 pkt.

W rywalizacji indywidualnej najlepszych strzelców po ostatniej kolejce na prowadzenie wysunął się Karol Żurowski z drużyny Kolbus. Karol jest "na fali" bo w przedostatnim meczu zdobył aż 37 pkt a w ostatnim 16 co dało mu w 2 meczu łącznie 53 pkt. Jeśli utrzyma taką skuteczność ciężko będzie go pozostałym zawodnikom wyprzedzić.
W rywalizacji z za linii 6,25 niedościgniony od pierwszego meczu pozostaje Wojciech Noga z Hydrostaru.  Ma na swoim koncie aż 20 trafień za 3 pkt i wyprzedza kolejnego zawodnika aż o 5 trafień. Trzymamy kciuki za taką formę aż do końca rozgrywek. Jeszcze do zeszłej kolejki Wojtek był również liderem najlepszych strzelców ale teraz ma 15 pkt starty do Karola.

Patrząc na tabelę nic nie jest przesądzone. Co prawda lider aby nie wejść do PlayOff-s musiałby przegrać większość spotkań ale pozostałe drużyny w zasadzie nie mają żadnego zapasu punktów na drugą rundę. Zapowiada nam się więc ciekawa rywalizacja po nowym roku.

Najbliższe spotkanie dopiero w czwartek, 16 stycznia 2014.

Wszystkim sympatykom amatorskiej koszykówki cały zespół redagujący stronę RNBA.pl chciałby życzyć wspaniałych sportowych emocji i samych sukcesów w nowym 2014 roku!

Do zobaczenia 16 stycznia!
Comments